Google+

Agresja wśród uczniów

 

(audytorium: rodzice)

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

Chciałbym z Państwem porozmawiać na temat niezwykle niepokojącego zjawiska, z jakim ostatnio boryka się nasza szkoła. Chodzi o agresję wśród uczniów...
Zjawisko to, wysoce groźne nie tylko dla prawidłowego rozwoju Państwa dzieci, ale również dla autorytetu szkoły i wychowawców, coraz bardziej przybiera na sile. Oczywiście, nie jest to zjawisko nowe – z problemem tym borykali się już chociażby Państwa wychowawcy, w czasach kiedy sami Państwo byliście uczniami. W tamtych jednak czasach były to raczej pojedyncze incydenty, nie stanowiące wielkiego zagrożenia. Dzisiaj mamy już do czynienia z falą agresji pośród uczniów, którego to zjawiska dłużej ignorować nie możemy.

 W tym celu zaprosiłem tu dziś rodziców wszystkich naszych wychowanków. Chcę Państwa prosić o pomoc. Nie chodzi o to, że szkoła nie daje sobie z tym problemem rady. Rzecz w tym, że to nie tylko do szkoły i nauczycieli, należy wychowywanie Państwa pociech tak, by żyły w społeczeństwie, a nie poza jego nawiasem. To zadanie należy również do Państwa. Naszą misją jest krzewienie oświaty wśród młodzieży – innymi słowy, mamy sprawić, by Państwa dzieci przyswoiły sobie pewien podstawowy zasób wiedzy i umiejętności, który będzie im później potrzebny nie tylko do normalnego życia, ale również do kontynuowania swojej edukacji, już w dorosłym życiu. Państwa zadaniem, jako rodziców, jest z kolei przykładne wspieranie do przystosowania dorastających ludzi do życia w społeczeństwie. Zjawisko agresji, które ostatnio obserwujemy, nie tylko zresztą w naszej szkole, świadczy o jednym – część z Państwa w którymś momencie zawiodła.

 Może dla części z Państwa są to ostre słowa, ale z uwagi na powagę sytuacji postanowiłem być z Państwem zupełnie szczery. Oczywiście, nasza szkoła chętnie Państwu pomoże, w miarę swych skromnych możliwości, w ciężkim zadaniu, jakim jest wychowanie dzieci. Niemniej jednak główny ciężar odpowiedzialności za przystosowanie młodego człowieka do życia społecznego leży na rodzicach. Apeluję zatem do Państwa o więcej wysiłku w kształtowaniu poprawnych zachowań społecznych u Waszych dzieci. Szkoła jest w dużej mierze bezradna, jeśli chodzi o hamowanie agresji i resocjalizację młodzieży, jeżeli nie będą z nami współpracować rodzice. Wszyscy chcielibyśmy przecież, żeby z tych młodych ludzi wyrośli pełnoprawni obywatele, z których rodzice będą mogli być naprawdę dumni.

Dziękuję Państwu za uwagę!

 

Porady Exclusive - dla zalogowanych gratis

18 sekretów jak w prosty sposób zostać dobrym mówcą:

 • Właśnie się dowiedziałeś, że czeka Cię wystąpienie publiczne. Jak przekuć to w sukces?
 • Jak napisać przemówienie w 15 minut?
 • Nie wiesz jakich zwrotów powinieneś użyć w przemówieniu? Skorzystaj z naszych kół ratunkowych.
 • Jak uniknąć najczęstszych błędów popełnianych przez niedoświadczonych mówców?
 • Jak przemawiać - z kartką czy bez?
 • Jak napisać podziękowanie?

Szkolenia z wystąpień publicznych

Nasze szkolenia mają charakter wyłącznie praktyczny. Biorąc udział w szkoleniu:

 • W łatwy sposób zdobędziesz umiejętność przemawiania.
 • Dowiesz się jak przemawiać, żeby osiągnąć zamierzony efekt?
 • Rozpoznasz najlepszy styl przemawiania dopasowany do Twojej osobowości.
 • Zobaczysz jak skupić uwagę słuchaczy.
 • Dowiesz się jak komunikować złe wieści.
 • Pokażemy jak wybrnąć z trudnej sytuacji.

Szkolenia z copywritingu

13 powodów, dla których warto wziąć udział w szkoleniu z copywritingu:

 • Poznasz sekrety skutecznego pisania listów sprzedażowych, e-mailingów, opisów produktów i usług, a także tekstów promocyjnych.
 • Dowiesz się jak przygotowywać oferty, które zainteresują odbiorców.
 • Poznasz tajniki tworzenia atrakcyjnych treści na strony internetowe.
 • Pokażemy jak tworzyć teksty dedykowane do różnych grup odbiorców.
 • Zdradzimy kilka skutecznych sposobów na wywoływanie przyjemnych skojarzeń i pozytywnego nastawienia klientów do tworzonych przez Ciebie treści.

Anegdoty, cytaty, porady

Przygotowaliśmy dla Państwa dużą liczbę anegdot i cytatów.

Cytat miesiąca: Nie dziękuj kiedy ktoś ocali ci życie... On podziękowanie znajdzie we własnym trudzie, którym cię ocalił. Antoine de Saint-Exupéry.

Dodatkowo praktyczne porady jak przygotować profesjonalne wystąpienie publiczne, jak napisać przemówienie okolicznościowe, podziękowanie, oraz wiele innych przydatnych tekstów.

Przemówienia znanych osób

Na przestrzeni wieków wielcy mówcy tego świata potrafili wpływać na wydarzenia, które dzisiaj uznajemy za historyczne. Poprzez swoje przemówienia potrafili wywołać działania, które zmieniały losy narodów i jednostek. Zobacz jak wiele z tego o czym mówili jest do dzisiaj aktualne.

Steve Jobs, Abraham Lincoln, Józef Piłsudski, Mahatma Gandhi, Martin Luther King, Winston Churchill, Władysław Sikorski, Stefan Starzyński, Emil Zola, Karol Marks, Ludwik Pasteur, Pep Guardiola i inni.

PARTNERZY